Svet-Stranek.cz
Zemědělský skanzen

Co u nás uvidíte:zemedelskyskanzen.svet-stranek.cz

Co u nás uvidíte

ZEMĚDĚLSKÝ SKANZEN "U Havlíčků" Rapotín, se skládá ze Skanzenu, Veteran muzea, Zooparku a Dětského zábavního koutku.
SKANZENMUZEUM obsahuje expozici od 17. do 20. století všeho druhu a provedení od dětských kočátků, kol, motokol, motocyklů, aut, koňských kočárů - povoznictví až po stacionární motory, traktory, zemědělskou a vojenskou techniku, doplněné různými kuriozitami (např. pohyblivé figuríny v životní velikosti ...) ap.

Procházkou ZOOPARKEM uvidíte tato živá zvířátka : opice, pštrosy, lamy, velbloudy, osly, koně, africké kozy, ovce, domácí a vodní drůbež, pávy, čápy bílé, jihoamerické krocany, exoty, labutě, husy, holoubky, kachničky, křepelky, bažanty, káně, srnčí, veverky, králíčky, vodní želvy a nově i kajmany.

Pro Vaše děti je v areálu připraven DĚTSKÝ ZÁBAVNÍ KOUTEK, bohatě vybaven všemi různými atrakcemi , s venkovním ohništěm a posezením, kde si může každý ohřát tu svou turistickou specialitku (dřevo a vidličky na opékání zajištěno)


DOPROVODNÝ PROGRAM

Během prohlídky areálu je nabízena možnost svezení na koni (pro děti i dospělé) či oslíkovi nebo poníkovi (jen pro děti již od 1 roku - 10 let) - svezení s vodičem koně - mimo letní sezonu na objednávku. Dále možnost svezení na velbloudu a společné foto se zvířaty.

Turistům "rozděláme ohýnek" ve venkovním ohništi s posezením, pro opečení vlastní specialitky (dřevo a vidličky na opékání zajištěno)

Školním výletům je umožněno krmit zvířátka rozličnými laskominami pod dohledem průvodce zooparkem.

Pro všechny "kluky od jednoho do sta let" je připraven k prohlédnutí (i z vnitřínch stran) na nádvoří areálu skutečný tank T34 z r.1944.